Uzavřený kurz - Zdravá záda
Activity description
Naše nohy jsou základy, na kterých stojíme, věrně nás nosí po celý život, o tom není pochyb. Položme si ale otázku: Vracíme našim nohám a chodidlům jejich věrnost, staráme se o ně tak, aby nám mohly sloužit nejen věrně, ale i radostně?
Jen samotné lidské chodidlo sestává z 26 kostí, 33 kloubů a 29 svalů, to vše doplňuje 112 vazů a šlach, na nohách máme tisíce nervových zakončení. Ta poskytují mozku senzorickou zpětnou vazbu ohledně povrchu, na němž se nacházíme, a ta zpětně upravuje aktivitu svalů v noze. Tato zpětná vazba je zásadní pro ochranu kloubů těla před nevhodnými nárazy při chůzi i běhu.
V dnešní době se však vlivem nevhodné obuvi a nesprávným zatěžováním chodidel množí deformity nohou, jako jsou vbočené palce (hallux valgus), vbočené kotníky, ploché nohy, patní ostruhy, drápkovité prsty a mnoho dalších.
Někdy se může nesprávné zatěžování chodidel projevit bolestí pat, kolen, kyčlí, beder, dokonce i bolestí hlavy.
Stejně jako zbytek těla, ocení i naše chodidla patřičnou formu strečinku, masáž, ale i postup, jak vybrat správnou obuv, proto jsme pro vás připravili tento kurz. V něm se postupně naučíte, co dělat, abyste začali vaše nohy více vnímat a používat tak, jak máte. Odměnou vám bude příjemný pocit a radost z pohybu bez bolesti.
Pro koho je kurz určen?
Pro všechny, kteří trpí některým z výše zmíněných problémů a chtějí s tím něco dělat. Ale i pro ty, kteří tyto problémy nemají a mít nechtějí a vnímají cvičení jako prevenci.
Věková hranice od 10 let do 100 let
Na cvičení potřebujete jen pohodlné oblečení a středně velký ručník
List of instructors